Navnene på de to første byggene er klare - her er Inga og Olav
Det minste av byggene langs Jernbanegata nærmest Rådhuset har fått navnet Inga etter Inga fra Varteig. Hun var en av middelalderens mest markante kvinner og mor til Håkon Håkonsson som birkebeinerne bar i sikkerhet for å redde kongssønnen og sikre kongearven. Inga hadde tilknytning til området som den gang lå under Sarpsborgs omland, og hennes livshistorie står som et symbol på styrke, lojalitet og utholdenhet. Å gi bygget hennes navn er en måte å anerkjenne hennes plass i historien og la noe nytt vokse frem med respekt for det som var.
Det største bygget har fått navnet Olav, etter Olav den hellige, kongen som grunnla Sarpsborg i år 1016 og befestet byens posisjon gjennom handlinger som fortsatt preger regionens identitet. Olav var en ruvende skikkelse, og bygget som bærer hans navn skal få en tilsvarende tydelig plassering i Parkkvartalet. Navnet er ikke valgt for å låne glans, men for å markere at Sarpsborgs historie fortsatt betyr noe når byen utvikles videre.
Sammen binder de to navnene prosjektet til Sarpsborgs stolte røtter – med Inga som den vakre silhuetten mot Kulåsparken og Olav som det ruvende landemerket i bakgrunnen.
